Akumulator Europower EV 9-12, bezobsługowy 8Ah.

Akumulator Europower EV 9-12 jest wysokiej jakości zmiennikiem pozwalającym na regenerację modułów bateryjnych używanych w szafach RACK. Może zastąpić akumulatory w takiej samej obudowie i podobnej wydajności, montowane oryginalnie w wymiennych modułach bateryjnych.

Całkowita regeneracja modułu bateryjnego

Wymiana baterii akumulatorów oznacza 100% zregenerowanie modułu bateryjnego. W porównaniu z kosztem oryginalnego modułu koszt samych akumulatorów kształtuje się na poziomie 30%-50%, porównując do modułu markowanego przez producenta UPS.

Do regeneracji modułów nie polecamy tanich zamienników. Akumulatory w tego rodzaju modułach pracują pod wysokim obciążeniem - czas podtrzymania zasilacza wynosi najczęściej 5-15 minut. Wymagania co do wydajności są zatem wysokie.

Dokładne parametry dostępne są w karcie katalogowej akumulatora Europower EV 9-12 (pobierz PDF). Na podstawie tabel rozładowania można oszacować czas pracy zasilacza. Konieczne trzeba uwzględnić straty samego zasilacza, które również muszą być pokryte przez akumulator i sumują się z obciążeniem generowanym przez samo zasilane urządzenie.

Powtarzalność parametrów

Akumulatory EV 9-12 cechują się powtarzalnością parametrów i wysoką jakością. Sprawdzają się świetnie w długich połączeniach szeregowych. Akumulatory te przeważnie scalane są w zestawy będące wielokrotnością 8 szt.

Żywotność przy pracy buforowej

Projektowana żywotność akumulatora Europower EV 9-12 to 5 lat w 25 st. C wg. Eurobat. Warunki eksploatacji, temperatura pracy i napięcie buforowe wpływają istotnie na żywotność. Akumulatory tego rodzaju są zaprojektowane tak aby można było z nich uzuskać duże ilości energii w krótkim czasie.

Końcówki T1 lub T2

Najczęściej akumulatory EV 9-12 występują z końcówkami 6,3 mm ale dostępna jest również wersja z wąskim terminalem 4,7 mm. W przypadku braku odpowiedniej wersji możliwe jest zastosowanie przejściówek z szerokiego terminala 6,3 mm na 4,7 mm.

Zamienniki

Model EV 9-12 można stosować jako zamiennik dla wielu akumulatorów w takiej samej obudowie, między innymi dla Europower EP 7,2-12. Przy takiej samej żywotności EV ma zdecydowanie lepsze parametry dla szybkich rozładowań. Pojemność C20 jest również nieco wyższa - wynosi około 8 Ah.