Akumulator 7 Ah 12 V do małego zasilacza UPS.

Niewielkie akumulatory kilka do kilkunastu Ah

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca oraz względy ekonomiczne pojemności stosowanych do tego akumulatorach są niewielkie. Co za tym idzie również czas podtrzymania jest stosunkowo krótki i podtrzymanie zasilania ograniczane jest do monitora, jednostki centralnej. Ze względu na znaczną ilość mocy nie przewiduje się podtrzymywania zasilania drukarki laserowej. Zapewnienie możliwości nieprzerwanej pracy dla drukarki jest oczywiście możliwe ale do realizacji tego zadania przewidzieć należy odpowiednio wydajne urządzenie UPS oraz pokaźny zestaw akumulatorów.

Podstawowe zadania osobistego zasilacza UPS

Najważniejszym zadaniem osobistego zasilacza UPS jest nie tyle zapewnienie pracy zestawu komputerowego przez wiele godzin co raczej umożliwienie kontrolowanego zakończenia pracy i zamknięcia systemu lub chociaż przejście systemu w stan uśpienia lub hibernacji. Z tego względu sens ma nawet niewielki UPS o czasie podtrzymania rzędu kilka minut.
Wydatek na poziomie kilkuset złotych jest w stanie znacznie podnieść komfort naszej pracy, uchronić przed utratą danych które nie zostały zapisane a nawet przed trwałym uszkodzeniem nośników danych.